Choď na obsah Choď na menu
 


Novinky v roku 2009

10. 1. 2009

            

 

Klik hier voor meer gratis plaatjesKlubová + Špeciálna výstava CKCHS klubuKlik hier voor meer gratis plaatjes

 
 18-19.4.2009,

 

 

V tento krásny aprílový víkend sme boli na Klubovej + Špeciálnej výstave CKCHS klubu v športovej hale vo Viničnom. Pozvanie posudzovať prijali manželia Claydonovci z Veľkej Británie. Posudzovali prísne a veľa krát zadali aj známku VD a D, alebo nezadali titul. Takže latka kvality bola nasadená veľmi vysoko a do záverečneho posúdenia nastúpil skutočne len najužší výber kvalitných cavalierov.

 

 

V sobotu bolo prihlásených 159 Cavalierov, z toho boli cca. 50 boli ocenení známkou V ostatní známkou VD a D. Psov posudzoval pán Claydon a fenky pani Claydonová. Artemis bola vystavená v triede strednej, kde bola ocenena známkou VD3. Konkurencia síce nebola veľká, ale za to veľmi silná!

 

V nedeľu bolo prihlásených 137 Cavalierov. Tento raz si posudzovanie manželia vymenili ( čo očividne zlepšilo výsledky mnohých cavalierikov!). Artemiska bola opäť vystavená v triede strednej, kde sa naozaj bezchybne predviedla a od pána Claydon dostala krásne ocenenie Výborná 1 - (bez titulu ) + super posudok! Víťazkou Klubovej a Špeciálnej výstavy Cavalierov (BOB) sa stala nádherná blenheim fenka Blanche Neige vom Welfenhof " Žaba", ktorá na prvý pohlad všetkých očarila! Gratulujeme 

 

 

Na Junior Handlingu som sa oba dni zučastnila s blenheim fenkou Clarissou Jandaluz. Posudzovala nás pani. Linda Voláriková (SK), ktora nám oba dni udelila 1.miesto! Veľmi pekne ďakujem rodine Stloukalovej a pani. Blanárikovej ( za požičanie Clarissky:)

 

Artemiska úspešne absolvovala bonitáciu

    a vyšetrenie srdiečka (bez nálezu) 

(fotky z Artemisky a JH prídu nejkôr)

 

 Obrázok 

Blanche Neige vom Welfenhof - BOB

 

 

Klik hier voor meer gratis plaatjesCVP NitracanisKlik hier voor meer gratis plaatjes

 

29.3.2009,

Na CVP v Nitre sme sa taktiež zúčastnili aj v nedeľu. Artemis bola prihlásená do triedy strednej, kde bola zo všetkých tried najväčšia konkurencia (6) ! Posudzovala ju pani Viera Vítková (CZ), ktorá jej dala oceneniem Výborná 1 - CAC !!! Nemohla som tomu uveriť! Artemis dostala svoj prvý titul! Bola ocenená krásnym pohárom, diplomom a super posudkom, ktorý nájdete TU. Bola som taká šťastná, že Junior Handling mi už bol úplne ukradnutý! hehe... Ale tak aj na ten prišlo... Mala som vystavovať Whippeta, lenže ten sa hrozne ťahal za paničkou. Tak som si nakoniec zobrala plemeno Čínsky chocholaty pes tento raz sučku menom ICh.Ch. Polly Pupo-Hachi. Posuzdoval nás pán Vladimír Javorčík (SK), ktorý nám udelil prekrásne 1.miesto!!! Keď som vyhrala ešte aj na Jh tak som si pomyslela, že asi snívam, ale potom som pochopila, že je to predsa len pravda. Bola to moja najkrajšia výstava v mojom živote! Veľmi pekne by som sa chcela poďakovať pani. Augustíniovej, Svačinovej ( za požičanie Pollynky na Jh) a hlavne obidvom rozhodcom! DAKUJEME!!!

 

Obrázok

 

Obrázok

 

Klik hier voor meer gratis plaatjes CVP NitracanisKlik hier voor meer gratis plaatjes

 

28.3.2009,

V sobotu som sa zúčastnila na Celoštátnej výstave psov v Nitre, ktorá sa ako obvikle konala vo výstavisku Agrokomplex. Na Junior Handling som sa rozhodla zobrať si plemeno Flat coated retríver, presnejšie psíka menom Jch. Whizzbang's Highway To Hell (Teddy), z chov. stanice Black Brianta. S teddym sa mi handlovalo naozaj užasne, ale bohužial mal na predchádzajúcej výstave nepríjemnú skúsenosť so záverečným kruhom, preto sa bál do ňho nastúpiť. Zá náhradu som dostala  psíka menom Ch.Corwin Black Brianta ( V1-CAC, BOB! ), ktorý bol hrozne temperamentný, ale za to tiež úžasný pes! Nakoniec som ho v pohode zvládla a umiestnila som sa na skvelom 2.mieste. V prvom rade by som sa chcela poďakovať pani Lenke Smutnej (majiteľke chov. stanice Black Brianta) a ešte dvom úžasným osobám a to pani Buzingerovej (za Corwina) a Lenke Tomečkovej (za vybavenie Teddyho) 

 

Obrázok

 

Obrázok

 

 
 
23.3.2009,

 

Dnes sme boli na návšteve u chov. stanici Moravia - Eden. Boli sme sa tam pozrieť na Artemiskiného budúceho manžela Jch.Ch. Angel´s Pride Napoleone. Tento Cavalierik nás očaril nielen svojou krásou, ale aj svojím charakterom. Je veľmi komunikatívny a je to čistý Angličan. Krytie by sa malo uskutočniť začiatkom roku 2010. Chcela by som veľmi pekne chcela poďakovať pani Libuše Kristovej, že sme mohli prísť na návštevu k takej úžsnej chovke ako je Moravia Eden.

 

 

Viac info o Leonovy TU 

 

     HOValentinedog03.gif     

 Picture Captions

 HOValentinedog03.gif    

Obrázok

 HOValentinedog03.gif    

Obrázok

Viac fotiek ná TU

 

 

 

 

Klik hier voor meer gratis plaatjesMVP Trenčín Klik hier voor meer gratis plaatjes

 
 
25.1.2009,

 

 MVP v Trenčíne sa konala, taktiež v nedelu. Bohužial som sa na nej nehmohla zúčastniť čo ma veľmi mrzelo. Na druhý deň po výstave mi volala kamarátka a oznámila mi super správu. Stala som sa 3. TOP HANDLERKOU v roku 2008. Najsôr som tomu nemohla uveriť, ale potom mi to viacerí ľudia potvrdili. Je to naozaj úžasny pocit a ťažko je tomu uveriť! Chcela by som veľmi pekne poďakovat všetkým čo ma v tejto súťaži podporovali, a taktiež tým čo mi boli ochotní požičať psíka na túto súťaž.

  
I´m the 3. TOP Junior Handler of Slovak republic in the year 2008! 
 
Obrázok
 
 
24.1.2009,

 

 Tohtoročnú výstavnú sezónu sme začali na MVP v Trenčíne. Artemis bola prihlásená do triedy strednej, kde v konkurencii 6 sučiek získala ocenenie Výborná 4. Posudzoval ju pán Jaromír Dostál (CZ). Mohli sme to očakávať, že skončí na 4.mieste, lebo bola zo všetkých sučiek najmladšia a ešte k tomu boli 2 z nich už Junior šampiónky. Ale aspoň mala dobrý posudok, ktorý nájdete TU. Taktiež som sa zúčastnila na súťaži Junior Handling. Posudzoval nás pán Róbert Kanás (SK). Predvádzala som sučku plemena Čínsky chocholatý pes, ICH. Nely Pupo- Haichi, s ktorou som sa v konkurencií 16 handlérov umiestnila na skvelom 3.miesto. Nečakala som to, lebo tam bolo veľa skúsených a dobrých handlérov, ktorí sa často umiestnujú na stupienku víťazov. Ale tento raz som sa na ňom ocitla ja. Veľmi pekne by som sa chcela poďakovať pani Hane Hrčiakovej, ktorá mi požičala psíka na JH , a taktiež pánom rozhodcom.

 

 
This year we begins with the International Dog Schow in Trenčín.  Artemis - class:  Middle - Exellent 4.  Junior Handling - 3.place with the Chinese Crested dog.

 

Obrázok

 

Obrázok

        

 

   

TOPlist

 

 Psia pošta pre teba

    

 

 

      4.1.2009, 

 

Dnes sa v Trenčianskych Tepliciach konala psia pošta pre teba. Naša Artemis si pozvala na návštevu svoju dlhohľadanú sestričku Allison. Ako sa to všetko začalo? Na novembrovej výstave v Nitre sa mi prihovoril jeden pán, ktorý bol veľmi fascinovaný Artemis. Pýtal sa, ako sme skončili v kruku atď... Nakoniec, keď sme sa tak rozprávali o Cavalieroch sme zistili, že naše Cavalierky sú sestry. To bola ale náhoda! Artemis a Allison sa spolu poriadne vyblázdnili a vybehali v parku. Výzorom sa ani veľmi nepodobajú, skôr svojím správaním. Bol to naozaj krásny deň, nie len pre Artemis, ale aj pre mňa. Najbižšie by sa mali stretnúť na MVP v Trenčíne, kde sú obidve prihlásené do triedy strednej.

 

 
Artemis find her sister Allison !

 

Obrázok

Obrázok

Obrázok

 

Obrázok